6. Doktorska radionica CKPIS-a i FFPU-a

U organizaciji Centra za kulturološka i povijesna istraživanja socijalizma te Odsjeka za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli od 26. do 29. kolovoza 2020. održava se 6. Doktorska radionica čija je ovogodišnja tema Suradnja, razmjena i solidarnost u Europi 1945-1990. Program je dostupan na mrežnoj stranici radionice.

Zbog epidemioloških mjera Doktorska radionica održava se na daljinu, preko sveučilišnog sustava za e-učenje i platforme BigBlueButton.

Javno su dostupna četiri predavanja pozvanih predavača. Pri ulasku u virtualnu dvoranu potrebno je upisati svoje ime.

prof. dr. sc. Tvrtko Jakovina, Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet
Benefits for me, and you... and me. Yugoslav leadership and modernization efforts among the Non-aligned
četvrtak, 9.15

dr. sc. Paul Stubbs, znanstveni savjetnik, Ekonomski institut, Zagreb
Yugocentrism, Eurocentrism and the Study of the Non-Aligned Movement: towards a postcolonial meta-historiography?
četvrtak, 18.30

dr. sc. Ivan Obadić, poslijedoktorand, Sveučilište u Zagrebu, Pravni fakultet
Yugoslavia and Western Europe: From Isolation to Integration (1948-1968)
petak, 9.15