Rujana Rebernjak: Birokracija,...

Drugo predavanje u ciklusu Zimski semestar CKPIS-a održat će Rujana Rebernjak, predavač povijesti dizajna i vizualne kulture na Sveučilištu Middlesex, kulturna povjesničarka koja je doktorirala na Royal College of Art. U predavanju će prikazati razvoj diskursa o automatizaciji i kibernetici samoupravljanja u Jugoslaviji 1960-ih, uz osvrt na zagrebačku tvornicu Rade Končar i njezin eksperiment u mehanizaciji administracije. Naime, od uvođenja samoupravljanja 1950. u Jugoslaviji se nastojala provoditi debirokratizacija, a šezdesetih je tehnoutopistička ideja o „mehaniziranoj administraciji“ i automatiziranoj obradi podataka postala novo sredstvo u ideološkom ratu protiv birokracije. Predavanje će biti održano na engleskom jeziku u virtualnoj dvorani.

Srijeda, 4. studenog 2020., 18.00
BigBlueButton virtual room
Pri ulasku upišite svoje ime.
Više informacija: Događanja CKPIS-a