Vladimir Unkovski-Korica: Gradovi u...

Vladimir Unkovski-Korica, predavač u području srednjoeuropskih i istočnoeuropskih studija na Sveučilištu u Glasgowu i autor knjige The Economic Struggle for Power in Tito’s Yugoslavia: From World War II to Non-Alignment (2016), predzadnji je gost Zimskog semestra CKPIS-a. Na temelju svojih istraživanja, provedenih za vrijeme boravka na Centru za napredne studije jugoistočne Europe pri Sveučilištu u Rijeci, održat će predavanje o ulozi gradova u jugoslavenskoj vanjskoj politici tijekom Hladnoga rata. Ukazat će na razvijeno međunarodno umrežavanje gradova i općina te uspostavu bilateralnih odnosa koji nisu nužno slijedili državnu vanjsku politiku i ideju nesvrstanosti. Predavanje će biti održano na engleskom jeziku u virtualnoj dvorani.

Srijeda, 13. siječnja 2021., 18.00
BigBlueButton virtual room
Pri ulasku upišite svoje ime.
Više informacija: Događanja CKPIS-a