Rory Archer: Albanci u Istri i...

Nakon sedam predavanja u zimskom semestru Centar za kulturološka i povijesna istraživanja socijalizma pokreće novi niz javnih online predavanja u programu Ljetni semestar CKPIS-a. Prvi gost je Rory Archer, predavač na Sveučilištu u Konstanzu i voditelj projekta „To the Northwest! Intra Yugoslav Albanian migration (1953-1989)“ na Sveučilištu u Grazu. Na predavanju će govoriti o migracijama radnika Albanaca s Kosova i iz Makedonije prema Istri 1980-ih, u vrijeme kada je albansko nezadovoljstvo na Kosovu u ostatku Jugoslavije opisivano kao kontrarevolucija i iredentizam. Oprez i sumnjičavost prema doseljenicima primjećuju se u općinskim komitetima SKH, Službi državne sigurnosti i lokalnim medijima.

Predavanje će biti održano na engleskom jeziku u virtualnoj dvorani.

Srijeda, 10. ožujka 2021., 18.00
BigBlueButton virtual room
Pri ulasku upišite svoje ime.
Više informacija: Događanja CKPIS-a