Najava znanstvenog skupa...

U organizaciji projekta Mikrosocijalizam (HRZZ) u četvrtak i petak, 27. i 28. listopada 2022., na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, održat će se znanstveni skup Mikrosocijalizam: jugoslavenske usporedbe (program). Svi suradnici na projektu nastupit će s rezultatima svojih istraživanja te ih usporediti s izlaganjima pozvanih kolegica i kolega koji se također bave mikrohistorijom i različitim aspektima društvene povijesti Jugoslavije. Na skupu sudjeluju Rory Archer (Graz), Chiara Bonfiglioli (Cork), Tomislav Branđolica (Zagreb), Ulf Brunnbauer (Regensburg), Anita Buhin (Lisabon), Ivana Dobrivojević Tomić (Beograd), Igor Duda (Pula), Tina Filipović (Pula), Ana Kladnik (Ljubljana), Josip Mihaljević (Zagreb), Goran Musić (Beč), Magdalena Najbar-Agičić (Koprivnica), Tanja Petrović (Ljubljana), Jelka Piškurić (Ljubljana), Jure Ramšak (Kopar), Saša Vejzagić (Zagreb), Sara Žerić (Regensburg). Skup se održava u prostorima prvog paviljona Studentskog doma.