Njemački savezni parlament (Deutscher Bundestag) raspisuje natječaj za više petomjesečnih stipendija koje stipendistima omogućavaju neposredni rad sa zastupnicima Bundestaga te sudjelovanje na akademskom programu tri Sveučilišta u Berlinu. Stipendije su namijenjene angažiranim, mladim ljudima iz javnog života, državnih službi, medija, udruga i visokoškolskih ustanova, koji dobro govore njemački jezik, imaju ili će do početka stioendije (1.3.2019.) završiti visokoškolsku izobrazbu, a koji su mlađi od 30 godina na početku stipendije.

Natječajni postupak provodi Njemački savezni parlament u suradnji s Njemačkim veleposlanstvom u Zagrebu. Rok za prijavu na natječaj je 30.6.2018.

Za sve dodatne informacije na raspolaganju stoji Odjel za kulturu Njemačkog veleposlanstva ili posjetite mrežne stranice: