U veljači 2019. godine, doc. dr. sc.. Ines Kovačić i dr. Petra Burić posjetile su Faculty of Fisheries na Ege University u Izmiru, Turska. Izmir je treći najveći grad u Turskoj i broji 4.5 milijuna stanovnika, ispred njega su Istambul i Ankara. Sveučilište se trenutno sastoji od 11 fakulteta, 6 škola, 7 strukovnih škola, State Turkish Music Conservatory, 8 instituta, 5 odjela u posebnom statusu i 27 centara za istraživanje i primjenu. Sveučilište broji 3.252 nastavnog osoblja i 4000 ne nastavnog osoblja.

Prof. dr. Rahime Oral ugostila je doc. dr. sc. Ines Kovačić i dr. Petru Burić na Department of Marine-Inland Waters Sciences and Technology. Prof. dr. Rahime Oral i njena grupa rade s najnovijom tehnologijom i strategijama i jedna su od vodećih grupa u području morske biologije. Praktični dio mobilnosti bio je usmjeren prema području embriologije morskog ježinca posebice obraćajući pozornost na stadij razvoja metamorfoze ježinaca te prkoseći najboljim uvjetima okoline kako bi se postigla metamorfoza.

Riječi je bilo o mogućnosti razvoja za daljnje zajedničke projekte u znanstvenom području i moguću Erasmus+ suradnju.

Dr. Rahime Oral predstavila je karakteristike turskog gostoprimstva, značajna mjesta i gastronomiju.

Pogledajte galeriju fotografija s posjeta.