Poštovane kolegice i kolege, obavještavamo vas da u ponedjeljak, 25. studenoga 2019. godine nastavljamo sa štrajkom u sustavu znanosti i visokog obrazovanja kojeg smo započeli 24. listopada 2019. godine. Odluka o ponedjeljku kao sljedećem terminu štrajka donesena je u konzultacijama sa sindikatima osnovnih i srednjih škola kako bi što više naših ljudi bilo u mogućnosti sudjelovati u zajedničkom prosvjedu na Trgu bana Jelačića u Zagrebu.

Ujedno, potreba za kontinuiranim pritiskom u okolnostima intenziviranog frontalnog štrajka u prosvjeti zahtijeva da održimo dosadašnji tempo od jednog dana štrajka tjedno, a ponedjeljak je jedini preostali dan u tjednu u kojem još nije bio organiziran štrajk. Čekati do idućeg ponedjeljka bilo bi predugo i razvodnilo bi učinak štrajka. Podsjećamo da i nečlanovi imaju puno pravo štrajkati te zahvaljujemo na podršci i suradnji.

Sastanak sindikata i svih zainteresiranih zaposlenika započinje u 8 sati u Vijećnici zgrade u Ronjgovoj 1.

Pročitajte sindikalnu obavijest i najavu štrajka: