Doc. dr. sc. Tijana Vukić imenovana...

Gradonačelnik Grada Pule Filip Zoričić, na prijedlog radne skupine koja je provodila javni natječaj, početkom studenoga imenovao je doc. dr. sc. Tijanu Vukić, sa Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, članicom Povjerenstva za provođenje javnog natječaja radi dodjele sredstava medijima u Gradu Puli u 2022. godini. Kriteriji javnog natječaja, između ostaloga, bili su iskustvo u praktičnom i teorijskom radu u području medija. Paolo Gregorović i Lela Vujanić druga su dva imenovana člana Povjerenstva.

Riječ je o stručnom povjerenstvu čija je zadaća autonomno utvrditi kriterije, pripremiti potrebu dokumentaciju i provesti javni natječaj za dodjelu sredstava Grada Pule medijima u 2022. godini, vrednovati prijavljene projekte, izraditi pisane analize prihvaćenih i odbijenih projekata pristiglih na javni natječaj, utvrditi prijedlog odluke o dodjeli financijskih potpora te, putem dostavljenih izvještaja, analizirati je li novac utrošen u skladu s dodijeljenom potporom.

Prvi je to put da Grad Pula na taj način provodi javni natječaj za dodjelu sredstava medijima, a predviđeni budžet za tu namjenu iznosi milijun kuna.

Tročlano povjerenstvo započelo je s radom 8. prosinca 2021. kada je u poslijepodnevnim satima u gradskoj palači održan konstituirajući sastanak.