Iz medija: Mornarička bolnica predana...

Ova zgrada ima svoju vrijednost i kao spomenik kulture, a Sveučilište će sigurno pomoći da ona i dalje nastavi život. Pitanje prostora nije samo pitanje broja studenata. Određeni standard, raznolikost programa i potreba za manjim grupama neposrednog kontakta profesora i studenata, što idemo dalje, traži sve više prostora na manji broj studenata.

Prostor Mornaričke bolnice namijenjen je i za start-up kampus. Cilj je ići prema tome da studenti jednoga dana kada završe studij, mogu odmah početi i raditi. S druge strane, ne smijemo zaboraviti i humanističku stranu Sveučilišta, jer ono mora postati neraskidivi dio cjeline koju ono već čini, izjavio je, između ostalog, Boljunčić.

Zgrada darovana Sveučilištu vrijedna je više od 43 milijuna kuna. Radovi na projektu trebali bi početi odmah, a dovršetak se očekuje do kraja 2023. godine.