Konferencija Srce DEI 2024

Konferencija Srce DEI 2024 održat će se od 16. do 18. travnja 2024. godine na dvije lokacije: 16. travnja u prostorima Srca u Ulici Josipa Marohnića 5, te 17. i 18. travnja na adresi Rektorata Sveučilišta u Zagrebu, u Ulici Radoslava Cimermana 88.

Preliminarni program

Stručnjaci iz Srca i zajednice predstavit će novosti na uslugama i projektima Srca, i omogućiti polaznicima usvajanje novih i unaprjeđenje postojećih znanja u primjeni informacijskih i komunikacijskih tehnologija.

Drugog i trećeg dana konferencije sudionici konferencije imat će priliku sudjelovati na predavanjima i raspravama u sljedećim tematskim blokovima:

• Istraživački podaci – kako ih najbolje iskoristiti?
  • Napredno računanje i Europski digitalni inovacijski hubovi
  • Europska sveučilišta – Alijansa UNIC
  • Znanstveno izdavaštvo i dobre uređivačke prakse
  • AI u visokom obrazovanju
  • Digitalizacija visokog obrazovanja – sustav ISeVO
  • U korak s kvantnim tehnologijama.

Na kraju drugog dana, 17. travnja 2024. održat ćemo i društveno događanje.

Kao dio konferencije Srce DEI 2024, 18. travnja 2024. održat će se i 2. nacionalni tripartitni sastanak Europskog oblaka za otvorenu znanost (EOSC). Tripartitni sastanak organizira Srce kao mandatna organizacija Republike Hrvatske u Udruženju EOSC, a na njemu će, uz  predstavnike Europske komisije, Udruženja EOSC i EOSC Upravljačkog odbora, sudjelovati  i nacionalni dionici ključni za implementaciju otvorene znanosti i EOSC-a u Hrvatskoj. Sastanak će biti otvoren za sudjelovanje svim sudionicima konferencije Srce DEI 2024.

informacije objavljene na web stranicama konferencije

Otvorene su  prijave za poster-prezentacije za koje je krajnji rok za prijavu 19. siječnja 2024. godine.

Informacije o prihvaćanju prijedloga prijava bit će poslana najkasnije do 2. veljače 2024. godine