Noć muzeja u Sveučilišnoj knjižnici u...

Sveučilišna knjižnica u Puli i ove se godine uključila u manifestaciju Noć muzeja koja se održava u petak 26. siječnja 2024. godine od 18 sati do ponoći.

Program SKPU:

Sveučilišna knjižnica u Puli (Herkulov prolaz 1, 1. i 2. kat)

18:00 - predavanje dr. sc. Nataše Urošević „Kulturna baština Pule u europskim putopisima – valorizacija posebnih zbirki digitalizacijom i umrežavanjem u europske kulturne programe“

U izlaganju će se elaborirati mogućnosti valorizacije vrijedne knjižnične baštine koja se čuva u posebnim zbirkama pulske Sveučilišne knjižnice kroz digitalizaciju i umrežavanje s baštinskim institucijama širom Europe. Posebno će biti istaknuta uloga mladih i lokalne zajednice u valorizaciji i interpretaciji zavičajne baštine kroz projektnu suradnju s baštinskim institucijama i participativno kreiranje novih kulturnih sadržaja. Uz prezentaciju europskih primjera dobre prakse bit će predstavljena lokalna iskustva i perspektive projektne suradnje kroz aktivni angažman mladih i dionika iz kulturnog, obrazovnog, znanstvenog i civilnog sektora.

18:00 - prezentacija više knjižničarke Damjane Frančić „Zadnja stanica putovanja (više nije) polica Sveučilišne knjižnice u Puli“

18:00 – 24:00 – stručno vodstvo u Spomen-sobi Mije Mirkovića i stručno vodstvo u Maloj čitaonici

Mornarička knjižnica (Dom hrvatskih branitelja, Leharova 1)

18:00 – 24:00 – stručno vodstvo u Mornaričkoj knjižnici (spomenik kulture Republike Hrvatske) sa stalnim postavom izložbe o austrougarskoj mornarici u Puli