Izbori za članove studentskog zbora Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli održani su 14. i 15. siječnja 2019. godine u vremenu od 9 do 15 sati u prostorima Rektorata za izbornu jedinicu Sveučilište i izbornu jedinicu Fakultet za odgojno obrazovne znanosti. U ostalim izbornim jedinicama glasovanje nije provedeno obzirom da je u istima pristigla jedna kandidatura.

U izbornoj jedinici Sveučilište izborima je od ukupno 3487 birača s pravom glasa pristupilo ukupno 136 birača. Nakon što su pregledani i prebrojani svi glasački listići utvrđeno je da se u glasačkoj kutiji nalazilo ukupno 136 glasačkih listića od toga 131 važeći i 5 nevažećih glasačkih listića.

Izborna jedinica – Sveučilište

1. SILVIJA KUKULJEVIĆ – 110 glasova
2. JASMIN RAMI – 100 glasova
3. INES PRUGINIĆ – 69 glasova
4. LUKA ŠKABIĆ – 61 glas
5. JOSIPA IVIĆ – 53 glasa

U izbornoj jedinici Fakultet za odgojno obrazovne znanosti izborima je od ukupno 518 birača s pravom glasa pristupio ukupno 31 birač.
Nakon što su pregledani i prebrojani svi glasački listići utvrđeno je da se u glasačkoj kutiji nalazilo ukupno 31 glasački listić od toga 31 važeći.

Izborna jedinica – Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti u Puli

1. KRISTIAN BOŠNJAK – 20 glasova
2. MATEA SELIMOVIĆ – 9 glasova
3. PATRICIA ŠVERKO – 1 glas
4. PETRA ŽIVKOVIĆ – 1 glas

U ostalim izbornim jedinicama u kojima je pristigla po jedna kandidatura privremeni rezultati su sljedeći:

Izborna jedinica – Fakultet ekonomije i turizma “Dr. Mijo Mirković” u Puli

• DENIS PRENKAJ

Izborna jedinica – Fakultet za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije u Puli

• KLARA TULIČIĆ

Izborna jedinica – Fakultet informatike u Puli

• LEONA ŠTRUCELJ

Izborna jedinica – Odjel za prirodne i zdravstvene studije u Puli

• DRAGAN SARAPA

Izborna jedinica – Muzička akademija u Puli

• LANA ŽIVČIĆ

Na temelju članka 16. Zakona o Studentskom zboru i drugim studentskim organizacijama, a sukladno odredbama članka 20. Pravilnika o izborima za Studentski zbor Sveučilišta Jurja Dobrile svaki kandidat može podnijeti obrazloženi prigovor u roku od 2 radna dana od dana objavljivanja ovih rezultata.

Dokument za preuzimanje: