Na Filozofskom fakultetu u Puli...

Na Filozofskom fakultetu u Puli, u organizaciji Odsjeka za povijest, 27. i 28. svibnja 2022. održano je peto izdanje međunarodnog znanstvenog skupa Past, Present, Future, naslovljeno The Other: Stereotypes and Prejudice in History. Pedeset znanstvenika iz zemlje i inozemstva (Portugal, Ujedinjeno Kraljevstvo, Njemačka, Češka, Poljska, Švicarska, Italija, Austrija, Mađarska, Srbija, Crna Gora, Bugarska, Ukrajina, Rusija i Indija) izlagalo je na temu predrasuda i stereotipa u povijesti, od antike do suvremenog doba.

Pozvani predavači bili su doc. mgr. Robert Antonin, dekan Filozofskog fakulteta u Ostravi te doc. dr. sc. Snježana Koren s Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Skup je demonstrirao kontinuitet obrazaca ponašanja u vremenu i prostoru te naglasio potrebu boljeg razumijevanja stereotipa i predrasuda kako bismo se efikasnije nosili s izazovima suvremenog, globalnog društva. Izlaganja su se održavala u hibridnom obliku, što znači da je dio sudionika nastupio uživo, a dio online. Radovi sa Skupa objavit će se u časopisu Odsjeka za povijest History in Flux, a idući susret zakazan je za proljeće 2024.